Olvasóinknak

Kedves Olvasóink!



Szeretettel és Tisztelettel köszöntöm Önöket!

Mielőtt a Tanú vélemény rovat szellemi önarcképét átnyújtanám Önöknek, engedjék meg, hogy köszönetet mondjak azért a szeretetért, bizalomért, amelyet a lap indulása óta Önöktől kaptam. Köszönöm a biztatást, az elismerő szavakat, még egyszer köszönöm, és továbbra is elvárom a segítő szándékú kritikákat, bíráló megjegyzéseket is, amelyet Önöktől kaptam.

„Nyelvében él a nemzet!” – hangzik a máig ható intelem. Ez a nyelv pedig napjainkban végveszélyben van! A könyvekből, a folyóiratokból, a képernyőn keresztül árad felénk a szellemi bóvli, a szennyes gondolat, az esztétikai-erkölcsi-világnézeti mocsok, egyre jobban teret hódít a durvaság, az erőszak, a hazugság… Körülvesz bennünket a döntően önző és haszonelvű világ, amely elérni és megszerezni akar, amely az élet minőségét csak az anyagi javakban és az élvezetekben méri.

E „tiszta fényű lappal”, ahogyan Hegyi Béla író, esszéista nevezte, a Tanú tiltakozni kíván a mindennapjainkat elárasztó szellemi igénytelenség ellen.

A nemzeti kultúra és műveltség terjesztésével, a korrekt tájékoztatás megteremtésével ez a folyóirat - a maga szerény módján - szeretné elősegíteni az emberi személyiség méltóságának, egyenlőségének és tiszteletének, mint demokratikus eszménynek a megvalósítását.

Az irodalom, a szellem, a szív erejével kíván hozzájárulni a honfitársak igazságosságra, szabadságra és hazaszeretetre történő neveléséhez, az ismeretek és eszmék szabad kicseréléséhez, a hazánk múltjának és jelenének pótolhatatlan, egyedi és meg nem újítható forrását jelentő kulturális örökségünk megőrzéséhez.

Európa szívében csak erős nemzeti műveltséggel, évszázados hagyományainkkal tudunk megmaradni függetlennek, magyarnak. Ismert, hogy a nemzeti öntudatot történelmünk viharos századaiban az irodalom, a kultúra tudta megőrizni. A nemzetmegmaradás egyik legfontosabb eszköze a nemzeti kultúra: ha van nemzeti kultúránk, létezik nemzet is. A diktatúra időszakaiban az irodalom jelentette az egyedüli kapaszkodót, a vigaszt; szólt helyettünk az egész nemzet helyzetéről, kínjairól. A Tanú /Németh László emlékére/ azért született, hogy szellemi-lelki otthona legyen azoknak az öntudatos, tenni akaró polgároknak, akik még hisznek az eszményekben, a kultúra összetartó erejében.

Ma költők, írók, tudósok helyett médiasztárokra hallgatnak a gyermekeink, és megmosolyogni való bolond, aki elérzékenyül a kristálytiszta költészet olyan hangjain, mint Áprily Lajos Március című versének utolsó strófája, amely így hangzik:

„Barna patakja
napra kacagva
a lomha Marosba csengve siet,
Zeng a csatorna,
zeng a hegy orma,
s zeng - úgy-e zeng, úgy-e zeng a szíved?”

A Tanú, indulásakor arra vállalkozott, hogy a kortárs irodalom, a művészetek, valamint a hiteles történetírás és politológia eszközeivel szolgálja az igényes olvasókat, fölvállalva a nemzeti értékeket, a polgári esztétikai-erkölcsi értékrendet.

A közjó elkötelezett és önzetlen szolgálatára törekedve igyekszem megtartani azt az erkölcsi-szakmai igényességet, amit a lap ars poeticájában megfogalmaztam.
Nem várom el olvasóimtól, hogy véleményük mindenben egyezzen a szerző meggyőződésével, pusztán arra törekszem, hogy írásaimmal továbbgondolkodásra késztessem, éltessem, hitet és önbizalmat adjak. Az aztán már az olvasó dolga, hogy saját élményeivel, tudásával, gondolataival, érzésvilágával egészítse ki az olvasottakat, és alakítsa ki saját álláspontját, véleményét a körülöttünk levő világról.

De ahogyan azt a híres argentin író, Borges megfogalmazta: „Akárcsak az olvasás, az előadás is közös munka, és azok, akik hallgatják, nem kevésbé fontosak, mint az, aki beszél...”

Hiszem, hogy a lap munkássága nem hiábavaló, és a Tanú-nak hosszú évekig helye lesz a polgári Magyarország kulturális térképén.

Adjon Isten ehhez mindig elegendő erőt!



Szabó Piroska

2012. október 3., szerda

Demokrata Döbrögi

D. Horváth Gábor
 
agyar Nemzet

2012. október 02., kedd 00:01
Magyarország korábbi miniszterelnöke a hét végén interjút adott. Így fogalmazott Gyurcsány Ferenc a Die Presse nevű osztrák lapnak: Orbán Viktor erős támogatottságának a magyarázata abban rejlik, hogy a magyar társadalom „félig feudális”, „teljes egészében állam- és felsőbbséghívő”, és Orbán Viktor kormányfő „putyinista”, aki „kizárólag az állam teljhatalmában hisz”.

Ha valaki most a felismeréstől a homlokára ütne, hogy Gyurcsány – ezekkel a Kertész Ákos-i gyűlöletet is magukban foglaló, sete-suta mondatokkal – végre leleplezte magát, akkor téved. A volt kormányfő gondolatmenetében ugyanis semmi meglepő újdonság nincs. A kuszasága is a régi.
Ezekből a mondatokból az derül ki például, hogy Gyurcsány Ferenc továbbra is gyűlöli Magyarországot, a magyar társadalmat pedig tehetségtelennek és ostobának tartja. Hiszen a volt miniszterelnök kormányzásának gyakorlata a magyar emberek karakterének ezen értelmezése szerint folyt, amelynek leplezetlen igazsága 2006 őszén csúcsosodott ki. Ekkor vált érzékelhetővé, hogy Gyurcsány Ferenc az állam teljhatalmával és az SZDSZ segédletével ráncba akarja szedni ezt a „kurva országot”. A demokráciában elengedhetetlen emberi jogokat lábbal tipró, brutális rendőri akciókkal épp azt akarta elérni, hogy a társadalom kénytelen legyen elismerni a balliberális Döbrögik fél- vagy tán egészen feudális jogainak totális gyakorlását. Az emberek újra félni kezdtek, a közszolgálati rádió udvarán az azonosíthatatlan rendőrök által összevertek, illetve az utcákon és a köztereken a gumilövedékeiktől, gumibotjaiktól és viperáiktól megsérültek rettegtek a sunyi SZDSZ által megtámasztott gyurcsányi hatalomtól. A demokrácia és a rend éppen ezen félfeudális rendszer bukása után állt helyre. Amikor elkezdődött a megvadított rendőrök felelősségre vonása a kormányváltás után, akiken akkor kezdett látszani, hogy végre felfogták, mit is tettek az állam teljhatalma birtokában, amikor a büntetésüktől menekülve a bíróságon gyáván hazudozni kezdtek.
Gyurcsány gondolatainak összevisszaságát jelzi, hogy az interjú másik részében már el is felejtette, miként vélekedett elébb a magyar társadalomról, amikor szóba hozta Bajnai Gordont mint egy ellenzéki szövetség lehetséges vezetőjét. Mint mondta, a párton kívüli Bajnait tehetségesnek, a választók szemében rokonszenvesnek tartja. Miután előtte félfeudálisnak és teljes egészében állam- és felsőbbséghívőnek hordta le a választókat. Ezzel a hajtűkanyarral Gyurcsány úgy ütötte agyon az előző megállapításait, mint amikor milliárdos üzletemberként éhségsztrájkba kezdett. Mint amikor rendre eltűnt a Parlament mellé felvert luxussátorban a kamerák elől, így aztán szita sem kellett ahhoz, hogy átlássanak rajta. S persze az a kérdés is felmerül, hogy a magyar társadalom vajon mikor félfeudális és teljes egészében állam- és felsőbbséghívő. Amikor Horn Gyula, Medgyessy Péter vagy ő maga volt a miniszterelnök? Vagy esetükben e tulajdonságok vajon szunnyadtak az emberekben?
Az osztrák lap újságírója ezeket a súlyos ellentmondásokat nem vette észre, bár magyarországi kérdésekben Peter Bognár nem először nyúl mellé. A köztudomásúan az állami vagyon ellízingeléséből meggazdagodó, az országot csődbe sodró és a társadalmat végigverő Gyurcsánnyal gazdaságpolitikáról és demokráciáról interjút készíteni körülbelül olyan, mint Sztálinnal a szabad vallásgyakorlásról beszélgetni. Hacsak…
Hacsak nem a megszokott lejáratás volt a cél. Na, ehhez viszont megtalálta a zsák a foltját. Arra, hogy Magyarországot és társadalmát egy magyar politikus külföldön gyalázza, Gyurcsány valóban tökéletes interjúalany. A világon párját ritkítja.
 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Jó tanács

 „Putyin halálos beteg, az orosz hadsereg a padlón van – hogyan szépíti a nyugati média az ukrajnai helyzetet” – ezzel a címmel közölt publi...